השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

  עורך דין מחיקת חובות

  עורך דין מחיקת חובות ע"י עו"ד גלית סגל

  מחיקת חובות איננו הליך פשוט והדבר מתאפשר לרוב רק במסגרת הליך חדלות פירעון. עורך דין מחיקת חובות מתמחה בליווי חייבים להליך חדלות פירעון מה שבעבר כונה פשיטת רגל. עורך דין שעוסק במחיקת חובות יכול לסייע בהליך המורכב ולהוביל להורדת גובה התשלום החודשי שיוטל על החייב כמו גם, לקצר עד משך ההליך עד לקבלתו של ההפטר ומחיקת החובות. טרם פנייה להליך הדרמטי של חדלות פירעון העורך דין יבדוק אם יש אפשרות להגיע להסדרי חוב מחוץ להליך והדבר תלוי בסוג החובות של החייב ובהיקפן.

  עורך דין מחיקת חובות ותצהיר הסתבכות

  במסגרת הליווי של עורך דין מחיקת חובות להליך חדלות פירעון יש להכין תצהיר הסתבכות אשר מפרט את הנסיבות שבהן החייב נקלע לחובות. על מנת להכין את התצהיר כראוי יש לבצע הכנה מקדימה לשם קבלת תמונת מצב מלאה של המצב. עורך הדין מלווה את החייב בשלבים השונים של ההליך לרבות איתור והגשת מסמכים שלפעמים אינם ברשות החייב. על העורך הדין מוטלת המשימה להכין את התיק לרבות כלל המסמכים הרלוונטיים לצורך הגשתו לממונה. העורך דין יכול גם לנהל משא ומתן מקדים מול הנושים על מנת להתפשר על החזרים חלקיים על מנת להביא לסיום ההליך מחוץ לתחומי בית המשפט.

  חובות שלא ניתן למחוק בחדלות פירעון

  החוק קובע כי לא ניתן לקבל הפטר על תשלום עונשי. קנסות ועיצומים כספיים שהוטלו  ע"י רשות שיפוטית או מנהלית עקב הפרה של החוק לא ניתן למחוק בהליך חדלות פירעון. גם תשלומי ריבית פיגורים או קנס פיגורים שהתווספו לתשלום לרבות עקב קנס שהוטל במסגרת הליך פלילי לא ניתן למחוק. לא ניתן למחוק חובות של מזונות וחובות שנוצרו בגלל גניבה, מרמה או עבירת אלימות. כפי שיודע היטב על עורך דין מחיקת חובות על מנת לקבל את ההפטר ולמחוק את החובות יש צורך לעמוד בצו התשלומים שקבע לחייב בית המשפט ובמידה והחייב הסתיר נכסים בית המשפט עשוי שלא העניק את ההפטר ובית המשפט עשוי להורות על שינוי הצו לשיקום כלכלי. עורכת הדין גלית סלע מנוסה בניהול הליכי חדלות פירעון עד לקבלת ההפטר.

  עורך דין למחיקת חובות

  במסגרת תפקידו עורך דין למחיקת חובות מתמחה בהגעה להסדרי חוב והליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. עם סיומו של הליך השיקום בית המשפט מורה על צו הפטר בעניינו של החייב ולמעשה מוחק את החובות. על מנת לבצע את הליך חדלות פירעון ולהיפטר מהחובות ולזכות בהגנות שכולל ההליך מומלץ לחייב להיות מלווה בייצוג של עורך דין מנוסה בתחום. עורך הדין יגיש בשם החייב בקשה לקבלת צו לפתיחת הליכים בצירוף האסמכתאות לתמיכה בטענותיו של החייב ונסיבותיו. לאחר שבית המשפט יעיין בבקשה לחדלות פירעון ובתגובת הכונס הרשמי לבקשה הוא יורה על צו כינוס לכלל נכסי החייב והחייב יהיה רשאי לחתור להסדר פשרה עם הנושים. בפניה להליך יש למלא תצהיר הסתבכות.

  עורך דין למחיקת חובות ומימוש נכסים

  כפי שיודע היטב כל עורך דין למחיקת חובות לאחר מתן צו לפתיחת הליכים יועברו כל נכסי החייב לנאמן שיפעל למימושם ולחלוקתם בין הנושים בהתאם לסדר הקדימויות הקבוע בחוק. לאחר מתן צו הפטר לחייב יוסרו מעל ראשו כל ההגבלות והסנקציות הנלוות להליך. חייבים חשופים לסנקציות של ההוצאה לפועל כגון עיקול חשבון הבנק, עיקול משכורת, הגבלות על רישיון הנהיגה וצו עיכוב יציאה מהארץ. ההגבלות שמוטלים על חייבים מוסרים עם קבלת צו לפתיחת הליכים והחייב נדרש להעביר לקופת הנשייה סכום חודשי שמאפשר לו קיום בתקופת ההשתתפות בהליך בהתאם להכנסתו.

  מחיקת חובות בהסדר

  ניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין למחיקת חובות על מנת להגיע להסדרי חוב מוסכמים מול הנושים שלא במסגרת ההליך של חדלות פירעון. כאשר הנושים יודעים שהחלופה העומדת בפניהם היא של פשיטת רגל ואובדן מלא של החוב וככל שאין בידי החייב נכסים ברי מימוש ניתן להגיע להסכמות על הסדרי חוב הכוללים מחיקה חלקית של החוב ופריסה מחודשת של החוב על פני תקופת החזר שהחייב יכול לעמוד בה.  עורכת הדין גלית סלע מנוסה בניהול הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי כמו גם, בגיבוש הסדרי חוב הכוללים הן פריסה מחדש של החובות והן מחיקת חובות חלקית ובניית תוכנית החזר שהחייב יכול לעמוד בה.

  קידום עורכי דין באינטרנט קידום עורכי דין באינטרנט
  דילוג לתוכן